Auto dla początkującego kierowcy

Przykłady aut które mogą być dobre dla początkującego kierowcy i jednocześnie nie będą one rozsypującymi się gratami.

Golf IV

Pierwszym i chyba najbardziej znanym większości z nas autem popularnym wśród osób kupujących swój pierwszy samochód jest Golf IV i cała rodzina tej tego modelu. Golfy od zawsze były popularne jako „auta dla ludu” (volkswagen) bardzo dobrze się sprawdzały i do dzisiaj to robią. Ten model Volkswagena raczej odpory jest pod względem blacharskim na warunki atmosferyczne i z reguły nie ulega on poważniejszej korozji, natomiast wadą tych samochodów jest ich popularność. Bardzo duże wzięcie tych samochodów spowodowało spadek cen, a co za tym idzie dużą ilość młodych ludzi którzy te auta kupowali, a następnie nieodpowiedzialnie je użytkując skracali im „życie”. Golfy często są autami z mocno wyeksploatowanymi silnikami i nadwoziem co nie oznacza że nie można kupić egzemplarza w dobrym stanie. Główną zaletą tej marki jest niska cena części zamiennych, a tym samym niższe koszty OC. Golf IV to auto które warto kupić, jednak wystrzegajmy się zapewnień że auto nie było „przekręcane” i jest bez wypadkowe, najlepiej sprawdzić to na własnej skórze podczas jazdy testowej, oraz kontakcie ze znajomym mechanikiem.

Seat Leon I 

Seat Leon to kolejny przykład auta, które idealne jest dla nas jako młodych kierowców bez większego doświadczenia. Model ten jest produkowany już w latach kiedy ten Hiszpański koncern został przejęty przez Volkswagena i tym samym podzespoły i silnik w większości przypadków są takie same jak we wcześniej wspomnianym Golfie, czy też innych niemieckich autach. Auto jest bardzo dobrze skonstruowane, dzięki temu kultura jazdy jest dość dobra, a samo wyposażenie nie pozostawia sobie nic do zarzucenia. Samochód ten nadaje się idealnie na pierwszy samochód mimo że jeżeli mówimy o jednostkach benzynowych będziemy musieli wykosztować się trochę na nie ze względu na mniejszą ich popularność. Większa cena nie jest jednak czynnikiem odstraszających nas ponieważ gdyby nie ona za auto zabrały by się osoby które aut po prostu nie szanują, dzięki temu wśród Seatów możemy znaleźć na prawdę zadbane modele z dobrze zachowanym wnętrzem.

 

Pamiętajmy aby podczas zakupu pierwszego auta nie brać nic poniżej 3000 zł, takie samochody z reguły są albo bardzo drogie w utrzymaniu ze względu na ciągłe usterki, albo nie nadają się do dłuższej jazdy i niedługo się zniszczą. Lepszą opcją jest zakupić auto za 8-10 tysięcy, które da nam frajdę z jazdy i nie będzie skarbonką w którą trzeba nieustannie wkładać.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *