Japońskie maleństwo

Po Japonii jeżdżą samochody o których my, tutaj w Europie nawet nie śnimy. Przykładem może być ten maleńki dostawczak stworzony dla dostawcy słodyczy Honda Micro Commuter.

Powstał on we współpracy z firmą Kabuku, która do stworzenia paneli nadwozi oraz przedziału bagażowego wykorzystała technologię druku 3D. Natomiast konstrukcję podwozia oparto na ramie o przekroju rurowym.

Żeby zapewnić pojemny przedział bagażowy konstruktorzy w odróżnieniu do innych modeli Hondy umieścili w nim tylko jedno miejsce, to dla kierowcy.

Cacko to będzie służyło firmie Toshiyama do transportowania ich najsłynniejszego produktu – ciasteczek Hato sable w kształcie gołębia.

Honda ta posiada elektryczny układ napędowy Micro EV, który zapewnia zasięg około 80 kilometrów. Samochód może rozpędzić się do 70 km/h dzięki silnikowi elektrycznemu o mocy 11kW. Natomiast ładowanie baterii zajmuje od 3 do 7 godzin w zależności od źródła zasilania.

Swoja premierę Honda Micro Commuter miała podczas targów technologicznych CEATEC Japan na początku października 2016 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *