Nissan Juke Origami

Nissan Juke obchodził swoje piąte urodziny i 700 tysięcy sprzedanych egzemplarzy. Jest to bez wątpienia bardzo oryginalny samochód. I z tej oto okazji Nissan zbudował pełnowymiarową makietę tego autka z….papieru. Techniką origami.

Widok ten zapiera dech w piersi i budzi ogromny zachwyt. A jest to dzieło brytyjskiego artysty, Owena Gildersleeve’a, który jest specjalistą w tworzeniu rzeźb z papieru. Stworzenie tego dzieła zajęło mu ponad dwieście godzin i by oddać kształt musiał odpowiednio złożyć ponad dwa tysiące odpowiednio złożonych arkuszy papieru. Jak widać na zdjęciu wszystkie charakterystyczne kształty Juke`a zostały idealnie odzwierciedlone.

Minęło pięć lat odkąd Juke jest produkowany w zakładach Nissana w Sunderland. Od października 2010 roku w całej Europie sprzedano ponad 700 000 sztuk tego modelu, co sprawia, że jest się liderem wśród miejskich crossoverów. Taką popularność dał mu bez wątpienia interesujący kształt, niespotykany i nietuzinkowy. Do tego bogata gama kolorystyczna i możliwość personalizacji barw. Juke to drugi najlepiej sprzedający się model Nissana w Europie. Crossover segmentu B o charakterystycznym wyglądzie okazał się rynkowym przebojem. I wcale nas to nie dziwi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *