Nowe paliwo – wodór

W trakcie Światowego Forum Ekonomicznego w Davos został powołany Komitet Promocji Wodoru. Komitet powstał w celu rozpowszechnienia energetyki wodorowej oraz pojazdów, które napędzane będą paliwowymi ogniwami. KPW (Komitet Promocji Wodoru) to pierwsza taka inicjatywa w skali światowej.

Wodów, jak powszechnie wiadomo, ma niezwykle wiele zalet. Korzystając z niego nie przyczyniamy się do uwalniania dwutlenku węgla ani żadnych substancji szkodliwych do atmosfery. Jest on dzięki temu uważany za paliwo czyste i niewątpliwie będzie on odgrywał istotną rolę w zmianach w systemie energetycznym. Technologie wodorowe w ostatnim czasie zaczęły wkraczać na komercyjny rynek.

W Davos 13 koncernów, które zostały członkami KWP opowiedziały się za zwiększenie tempa inwestycji w rozwój technologii wodorowych. Szacuje się, że łączna wartość tychże inwestycji ma sięgać 1,4 miliardów euro rocznie.

W skład KWP wchodzą: Toyota, BMW Group, Alstom, Air Liquide, Hyundai, Anglo American, Royal Dutch Shell, Total, Honda, ENGINE, Kawasaki, The Linde Group oraz Daimler.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *