Nowy Nissan MICRA

To już piąta generacja Nissana Micry. Samochód został pokazany w Paryżu. Prezentuje się rewelacyjnie. O kół po sam dach to całkowicie nowa konstrukcja, zaprojektowana w dodatku z dużym rozmachem. Samochód jest dłuższy, niższy i szerszy od poprzednich modeli. Producent zapewnia, że te milimetry przełożyły się na ilość miejsca i większą przestronność w kabinie co czyni ten samochód największym w tej klasie pojazdów.

Nietuzinkowa uroda

Ta MICRA bez wątpienia będzie autem, którego nie da się przegapić. Jeszcze wiosną 2015 roku w Genewie, gdy pokazano jej prototyp konstruktorzy dali słowo, że powstanie auto o takich kształtach produkowane seryjnie. I jak widać słowa dotrzymali. I choć księgowi powstrzymali nieco te zapędy to udało się stworzyć auto awangardowe wystylizowane niemal jak prototyp.

Bardzo charakterystycznym elementem jest krata wlotu powierza z motywem litery V. Od tej litery aż po tylny zderzak prowadzą ostre linie. Światła przednie to następny ciekawy motyw, kosze zaprojektowano w kształcie bumerangu. Klamki w tylnych drzwiach ukryte zostały w słupkach C. Samochód produkowany jest w dużej gamie kolorów karoserii, jest ich aż 10. Do tego dochodzi możliwość personalizacji nadwozia i wnętrza i skonfigurowanie ich w 125 wariantach. Prawda, że to wręcz rozpusta?

Wyposażenie

„Nissan MICRA nowej generacji to auto, którym chcemy rywalizować o miejsce na podium w europejskim segmencie B – największym i najbardziej konkurencyjnym segmencie małych samochodów na świecie” – powiedział Carlos Ghoson, dyrektor generalny Nissan Motor Company w trakcie salony samochodowego, odbywającego się w Paryżu.

I bez wątpienia mają ogromne szanse na podium. Samochód pod względem przestronności ma być prymusem w segmencie B, ale nie tylko. Wyróżnia go również bogactwo systemów sprawujących pieczę nad bezpieczeństwem. Wymienić tu należy choćby system kamer 360º, zwykle spotykany jedynie w większych autach oraz funkcję zapobiegania niezamierzonej zmianie pasa ruchu.

MICRA wyposażona jest również w 7-calowy kolorowy centralny wyświetlacz, umożliwiający obsługę systemu audio, telefon komórkowy, nawigację, pobrane aplikacje oraz moduł sterowany głosem Siri, który współpracuje z interfejsem Apple CarPlay. Ciekawym gadżetem są wbudowane w zagłówek fotela kierowcy głośniki, dające wrażenie „zanurzania się w dźwięku”. 

Silniki

Auto wyposażone zostało w turbobenzynowy trzycylindrowy silnik o pojemności 0,9 l lub w turbodiesla 1.5 dCi. Obydwa silniki rozwijają moc 90 KM. Dołączyć ma do nich również jednolitrowy silnik benzynowy.

Nowy Nissan MICRA będzie produkowany w zakładach Renault we Flins, we Francji.

Sprzedaż w Polsce rozpocznie się wiosną 2017 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *