Samochody do miasta

Samochody miejskie zdobyły popularność w dużych miastach (Belin, Rzym, Madryt). Coraz więcej znanych producentów samochodów ma w swojej ofercie samochody miejskie. W wielu miastach działają wypożyczalnie oferujące wypożyczenie miejskiego samochodu na godziny.

Samochody miejskie klasy A i B

Do segmentu A zaliczane są najmniejsze samochody. Ich moc nie przekracza 70 KM, a wielkość 3,5 metra. Są to modele takie jak: Citroen C1, Fiat 500, Opel Agila, Opel Adam, Volkswagen up. Nieco większe są samochody klasy B. Posiadają większą długość (około 4 metry) i pojemność silnika (nieco ponad 1000 cm3). Są to modele samochodów takie jak: Audi A1, Honda Jazz, Renault Clio, Kia Rio.

Zalety samochodów miejskich

Największą zaletą samochodów miejskich jest jego niewielka wielkość. Pozwala to na bezproblemowe parkowanie w wielu miejscach. W takie miejsca nie zmieścimy się samochodem typy kombi lub sedan. Samochody miejskie pozwalają na lepsze cofanie i zawracanie. Jazda małym samochodem po mieście jest o wiele bardziej komfortowe. Kolejną zaletą aut miejskich jest niskie spalanie. Małe samochody pozwalają na utrzymanie średniego spalania na poziomie poniżej 5 litrów/100 km. Szczególnie polecane są osobom, którym zależy na oszczędności.

Trzeba pamiętać, że samochody miejskie posiadają wady. Jednym z nich jest mniejszy poziom bezpieczeństwa. Małe nadwozie powoduje, że każde zderzenie z większym pojazdem może spowodować uszczerbek na zdrowiu. Następna wadą samochodów miejskich jest cena. Dobrze wyposażony samochód miejski może kosztować niewiele mniej od samochodu klasy kompakt. Wadą małych samochodów jest mała ilość miejsca i bagażnika. W bagażniku można pomieścić jedynie małe reklamówki. Nie ma problemu w przypadku jazdy kierowcy z pasażerem. Problem pojawia się, gdy chcemy przewieźć kogoś na tylnej kanapie. Samochody te nie nadają się na wyjazdy na wakacje. Auta małe ze względu na małe silniki nie posiadają odpowiedniej dynamiki. O ile w mieście nie stanowi to problemu, to na trasie pojawia się problem z wyprzedzaniem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *