Tapicerka samochodowa. Jak ją wyczyścić?

Każdy z nas lubi podróżować w czystym samochodzie. Na bieżąco dbamy by nadwozie samochodu było czyste. Czy jednak dbamy o tapicerkę samochodową? Najczęściej nasza troska o tapicerkę samochodową ogranicza się do sprzątania wnętrza pojazdu i regularnego odkurzania, jednak to o wiele za mało.

Troska o tapicerkę samochodową, nie powinna ogranicza się do sprzątania wnętrza pojazdu, czy unikania plamienia tapicerki żywnością czy napojami. Wskazane jest również regularne jej czyszczenie.

Jak czyścić tapicerkę samochodową?

W przypadku niewielkich plam, warto szybko je usuwać. Tu wystarczy czyszczenie mokrą szmatką, użycie detergentów, czyszczenie szczoteczką. To jednak tylko półśrodki, które mogą pomóc w niektórych sytuacjach. Aby wyczyścić całą tapicerkę, trzeba udać się do profesjonalnej firmy zajmującej się czyszczeniem tapicerek, lub zamówić takie zlecenie. Wiele osób zajmujących się czyszczeniem tapicerek samochodowych przyjeżdża na miejsce i czyści samochód u klienta.

Na czym polega takie czyszczenie?

Do profesjonalnego czyszczenia tapicerki samochodowej konieczne jest użycie odkurzacza piorącego i profesjonalnych środków czyszczących. Czyszczenie, określane często praniem tapicerki, polega na spryskaniu tapicerki roztworem wody i środka piorącego i natychmiastowym odessaniem wody do pojemnika. W ten sposób tapicerka szybko staje się czysta, nie jest jednak przemoczona. Po takim czyszczeniu jest tylko lekko wilgotna i szybko wysycha.

Koszt usługi.

Koszt takiej usługi nie jest mały, najczęściej przekracza sto złotych, warto jednak od czasu do czasu zdecydować się na takie pranie tapicerki. Dzięki takiemu praniu, tapicerka długo pozostanie czysta, jazda w czystym samochodzie będzie dużo przyjemniejsza, a przy sprzedaży pojazdu, z pewnością czysta i zadbana tapicerka będzie doceniona przez przyszłego nabywcę. Cena sprzedaży może więc być nieco wyższa, niż w przypadku auta z zaniedbaną tapicerką. Nie warto więc oszczędzać na takich wydatkach. Takie czyszczenie wskazane jest co najmniej raz na rok. Warto o tym pamiętać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *